Katil kadına ilginç ceza - Çırılçıplak soyup eşekle gezdirdiler

Yüzünü kömürle karartıp çırılçıplak eşeğe bindirip gezdirdiler.

Hindistan'ın kuzeyinde yeğenini öldürmekle suçlanan bir kadın, köy meclisinin emriyle çırılçıplak soyulmuş bir halde bir eşeğin üzerinde sokaklarda dolaştırıldı.

Hindistan'da Katil kadına ilginç ceza
Rajasthan eyaletinin Rajsamand bölgesindeki köy meclisi, ayrıca 45 yaşındaki kadının yüzünün kömürle karartılması emrini verdi. Kadının yeğeninin ailesi, cinayeti kadının işlediğini söylüyor. Polis kadını eşekle gezmeye zorlamakla suçlanan 39 kişiyi tutukladı.
Hindistan'da köy meclisinden çıkan kararların yasal bir ağırlığı yok; ancak bu kararlar kırsal bölgelerde yaygın bir biçimde saygı görüyor.

Hindistan Rupisi ile Türk Lirası'nı Karşılaştırın. 100 Lira Kaç Rupi Eder

UTANÇ VERİCİ
Eyalet polisi "Bir kadına köy meclisinin emriyle bu kadar kötü muamele edilmesi utanç verici bir olay" şeklinde konuştu.
"İlk başta kadın kendisine yapılanları anlatmaktan bile korktu; ancak polis ve sosyal yardım bölümünden yetkililer ulaştığında kendisini biraz daha güvende hissedebildi ve yaşadıklarını anlatabildi."

YAYGIN BİR CEZA YÖNTEMİ
Hindistan'ın kırsal bölgelerinde sıklıkla kadınların çırılçıplak soyulmuş bir halde dolaştırılarak cezalandırıldığı eskiden beri biliniyor.