Bhutan Vize İstiyor Mu? - Bhutan'a Gitmek İçin Vize Gerekiyor Mu?

Bhutan'a vizesiz gidilir mi? Bhutan'a gitmek için ne yapmanız gerekiyor?

Asyanın derin yüksekliklerinde, küçük ama gizemli bir ülkedir Bhutan. Ve siz buraya gitmeyi düşünüyorsunuz. Peki vize işlemleri için ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

Cevap ve Detaylar
Evet. Bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının vize alması gerekiyor Malesef Bhutan'a vizesiz gidilmiyor.

Peki vizeyi nereden alacaksınız?
İşte orası biraz karışık. Ama sorun değil, gerekenleri dikkatlice yapınca her şey yolunda gidecektir. Bhutan vize konusunu oldukça ciddiye alan bir ülkedir.  Öncelikle Bhutan Konsolosluğuna başvurmanız gerekiyor. asyaulkeleri.com  Fakat Türkiye'de henüz böyle bir yer yok.  (Diger ülkelerdeki Konsoloslukları icin buraya bakın)

Konsolosluk yoksa o halde ne yapacagız?
Konsolosluk başvurusu haricinda Bhutana tur operatörlerinin yardımı olmadan, yani orada her hangi bir yeriniz olmadan pat diye girebilmek oldukca güç.

Ya yaşadığınız ülkeden Bhutana tur düzenleyen bir gezi gurubuyla gideceksiniz. Tur acentası tüm vize işlemlerinizi halledecektir.
Ya da, eger tek başınıza gidecekseniz; Bhutan'daki tur acentası iletişime gecmeniz gerekiyor
Bhutan'da devlet tarafından kabul edilen tur şirketlerinin listesini girmek icin BURAYA TIKLAYIN
Onlarla email yoluyla yazışabilirsiniz. Cok fazla bir sey istemiyorlar. Uzun da sürmüyor.
Vize ücreti 40 ABD Doları. Onlar sizin islemlerinizi hallediyor. Siz Bhutana varinca giriste isminiz oluyor ve vizenin pasaportunuza konuyor.

Bu arada kendi kalacagınız yeri kendiniz de ayarlayıp sonra sadece vize icin yukardaki operatorleri arayabilirsiniz. Bhutan'da otel rezervasyonu icin BURAYA BAKIN

Bhutan Nerede - Bhutan Dünyanın Neresinde

Yeni Eklenenler