McDonald's Hamburgeri Yemeyen Ülkeler - Hangi Ülkelerde McDonalds Yok

McDonald's Restaurantları Bulunmayan Ülkelerin Listesi

Dünya'da McDonalds'ın olmadığı yerler de var.
İşte McDonald's hamburgerleri, cipsleri yemeyen milletler..

1- Zimbabve
Ülkenin lideri bile niye açılmıyor diye soruyor fakat kimse ekonomiye güvenmedigi ve güvenlik sorunlarından dolayı kendine guvenup de McDonalds bayiligi almiyor. Uzun bir sure de acılmayacagı düşünülüyor.

2- İzlanda
2009'dan beri McDonald's bulunmuyor. İzlanda asyaulkeleri.com ekonomik krize girdikten sonra sadece zarar ediyoruz diyerek zaten sayısı bir kaç olan McDonaldsların hepsini kapattılar. Bugünden sonra acılsada Izlanda halkı artık bu tür fast food zincirleri istemiyor. İzlanda Nasıl Bir Yer?

3- Bermuda
1999'da cıkan bir kanunla Bermuda'da restoran zincilerinin açılması yasaklandı. Halkın büyük protesto girisimleri neticesinde devlet McDonalds ve diger tum bu tür zincir işletmelere ruhat vermeyi durdurdu. Bermuda Nerede?

4- Gana
Futbolcuları ile ünlü bu Afrika ulkesinde bu iste para var diye düşünüp de McDonalds acmayı düsünen henüz çıkmadı. Arasira bazi girişimciler dillendirseler de daha uzun yillar Gana'da McDonalds gorünmeyecegi kesin. Zaten halkın da umrunda degil. Gana Dünyanin Neresinde?

5- Makedonya
Aslinda 16 yildir McDonalds vardı Makedonya'da. Fakat son yillardaki avrupaulkeleri.com ekonomik sorunlardan asyaulkeleri.com dolayı bu ülkedeki bayi ile McDonald merkezi arasında sıkıntılar ortaya çıkınca bir daha açılmamak uzere bütün McDonaldslar kapandı. Ohri - Makedonya'da Bir Cennet

6- Kuzey Kore
Ülkede Amerikali bir şirketin bu tür bir iş yapması mümkün değil. Kuzey Kore Nerede? Haritada Kore

7- Bolivya
Bolivya'da 14 yil boyunca çeşitli sehirlerde açik olan McDonalds, Devlet Başkanı Evo Morales'in "Bunların tek düsüncesi para kazanmak; insan saglığı umurularında bile değil" demesinden sonra devlet tarafından büyük baskilar altinda kalınca hepsini kapatmaz sorunda kaldı. Bolivya Nerede. Haritalarda Bolivya

Yeni Eklenenler