Filipinler'de Fuhuş Serbest Mi? - Filipinler'de Fuhuş Suç Mudur?

Filipinler'de fahişelik mesleği yasal mıdır? Filipinler Cumhuriyeti fuhuş ile yıllarca büyük mücadele vermiştir ve tamamen yasaklanmıştır. Fiilen fahişelik, teşvik ve ortam sağlamanın cezaları çok büyüktür ve kimi durumlarda cezası ömür boyu hapse kadar çıkabilmektedir. Devletin yoğun çabaları yanında ülke medyası ve tüm eğitim kurumları da fuhuş konusunda büyük mücadeleler vermektedir.
Buna rağmen fahişeliğin önü bir türlü kesilememektedir. Bu tür illegal girişimlere genelde Çinli ve Batılı turistlerin çok geldiği ve ekonomik www.asyaulkeleri.com durumun kötü olduğu bölgelerde daha çok rastlanılmaktadır. Özellikle Angeles City, Olongapo, Subic Bay gibi şehirlerde çok genç yaştaki kızlar (ve dahi erkekler) çeteler tarafından zorla fuhuşa sürüklenmektedir.

Filipinleri ziyaret edecek olan turistler ve iş adamları bu konuda çok dikkatli olmalıdırlar. Her yıl binlerce yabancı ziyaretçi para karşılığı küçük yaştaki kızlarla ilişkiye girdikleri için çok ağır hapis ve para cezalarına çarpılmaktadırlar. Kaynak: AsyaUlkeleri.com