Türkmenistanlılarla Evlenme ve Boşanma işlemleri - Türkmen vatandaşı karıdan veya kocadan boşanma işlemleri

Türkmenistanlı biriyle evli iken ayrılmak isteyen Türkiye vatandası kocanın yapması gerekenler. Türkmenistan'da evlenen bir Turk bosanma davasını nerede acabilir. Turkmen eşden olan çocukların vekalet işlemleri nasıl oluyor? Türkmenistan ve Türkiye'de boşanmak için gerekenler. Türkmenistan vatandaşıyla evlenirken yapılan evlilik sözleşmesi geçerli midir?

Türkmenistan vatandaşlarıyla evlenen Türk vatandaşlarının boşanma, mal paylaşma, velayet, tanıma ve tenfiz işlemleri ile mirasçılıklarına ilişkin işlemler bir takım kurallara bağlıdır. Yabancılarla evlenen Türk Vatandaşlarına ilişkin genel asyaulkeleri.com kuralların yanında, ilgili ülkeye göre değişebilen ikili anlaşmalar ve uluslar arası protokoller de önemli yer tutmaktadır.

Türkmenistan vatandaşları ile evlenmek isteyen, boşanmak isteyen veya çocuğunun velayetini almak isteyen Türk Vatandaşları ile yine bir Türk Vatandaşıyla  evlenmek isteyen, boşanmak isteyen veya çocuğunun velayetini almak isteyen Türkmenistan Vatandaşlarına hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetleri için Kula Hukuk Bürosuna başvurmanız önerilir. websitesi: www.kula.av.tr